Gözyaşları sel oldu... Ünlü sanatçı Engin Nurşani'ye son yolculuğuna uğurlandı.

Uzun süredir gırtlak kanserine bağlı olarak tedavi gören ve dün hayatını kaybeden ünlü Türk Halk Müziği Sanatçısı Engin Nurşani toprağa verildi. Cenaze törenine Erdal Erzincan, Latif Doğan gibi çok sayıda halk müziği sanatçısı katılırken Nurşani, Yenidoğan Mezarlığı'na defnedilmek üzere gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

Gözyaşları sel oldu... Ünlü sanatçı Engin Nurşani'ye son yolculuğuna uğurlandı.
26 Aralık 2020 - 18:30

Halk Müziği Sanatçısı Engin Nurşani, 25.12.2020 tarihinde gırtlak kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Sanatçı için bugün Sancaktepe Sarıgazi Cemevi'nde cenaze merasimi düzenlendi. Törende taziyeleri eşi Dilek Nurşani, annesi Angelika Ayhan, babası Aşık Ali Nurşani kabul ettiler. Engin Nurşani'nin cenazene Erdal Erzincan, Latif Doğan gibi çok sayıda halk müziği sanatçısı da eşlik etti. Sevenleri Nurşani'yi son yolculuğuna uğurlanırken yalnız bırakmadılar.

 

Gözyaşları sel oldu... Ünlü sanatçı Engin Nurşaniye veda...
 

Cenaze merasşmşnde koronavirüs ile mücadele kapsamında cemevi görevlileri tarafından sosyal mesafe uyarılarında bulunuldu. Gelen vatandaşların maske kurallarına uydukları görüntülendi. Cemevindeki törenin ardından Erdal Erzincan ve halk müziği sanatçıları Engin Nurşani için türküler söyledi.

Nurşani'nin tabutu omuzlarda cenaze arabasına yüklendi. Ardından Engin Nurşani Yenidoğan Mezarlığı'na defnedilmek üzere son yolculuğuna uğurlandı.

 

Gözyaşları sel oldu... Ünlü sanatçı Engin Nurşaniye veda...
 

"9 OCAK DOĞUM GÜNÜYDÜ"

Halk Müziği sanatçısı Latif Doğan, "Öncelikle ülkemizin başı sağ olsun. Sanat camiasının başı sağ olsun. Bu mesleğe ilk başladığımızda İstanbul'da beraber yola çıktık. Aynı zamanda Unkapanı'nda beraber durduk. O günden bu güne kadar olan dostluğumuz var. Çok erken kaybettik. Allah ailesine sevenlerine sabırlar versin." açıklamasında blundu. Engin Nurşani'nin yapımcısı Cafer Özdemir ise, "Engin bana göre çağımızın ozanıydı. Yeni neslin yetiştirdiği en değerli sanatçımızdı. Yapımcı bağımdan önce kardeş bağım vardı." dedi. Engin Nurşani'nin cenaze törenine Belçika'dan gelen Besim Özşahin, "Kirvesiyim ben. Belçika'dan geliyorum. Çocukluktan beri beraberiz. 9 Ocak doğum günüydü. Bu sene yanında olamayacağız. Ama her zaman yüreğimizde." diye konuştu. Halk Müziği sanatçısı Erdal Erzincan da, "Bu kültürün güzel taşıyıcılarından birisiydi. Güzel sesi hep yankılanacak." ifadesini kullandı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum